Вітаю Вас Гість | RSS

Нерухомість в Ужгороді без посередників

Неділя, 24.11.2024, 23:48
Нерухомість в Ужгороді » 2012 » Вересень » 17

Як бути впевненим, що отримаєш бажані квадратні метри, а не втратиш всі вкладені в будівництво гроші і на що звернути увагу, щоб замість радості новосілля не отримати розгляди з несумлінним забудовником.

Незважаючи на всю принадність купівлі нового житла і на безліч схем його придбання, що практикуються на ринку, експерти сходяться на думці, що найбезпечніше купувати житло не нове. Але якщо ви все ж схиляєтеся до купівлі квартири на етапі будівництва, то щоб зробити цей процес максимально приємним, потрібно знати всі достоїнства і недоліки, що практикуються на ринку схем купівлі, щоб вибрати з них найменш ризиковану.

Схема перша: купуємо заставну

Найбільш ризиковою і невигідною для покупця схемою придбання "первинки" юристи однозначно називають схему, яка передбачає використання заставної. При такому способі оформлення угоди забудовник пропонує інвесторові купити заставну, яку після введення житла в експлуатацію потрібно обміняти на документи, що підтверджують право власності покупця на квартиру.

Основним недоліком такої схеми юристи вважають те, що заставна жодним чином не дає інвестору права претендувати на квартиру в споруджуваному будинку. "Заставна засвідчує не право її власника на об'єкт нерухомості, а його право звернути стягнення на цей об'єкт у разі невиконання основного грошового зобов'язання боржником. Якщо забудовник виконає основне зобов'язання (фактично повернувши потенційному покупцеві його гроші), у останнього не буде ніяких правових підстав вимагати передачі йому у власність об'єкта нерухомості. Таким чином, купуючи заставну, ви фактично просто позичаєте забудовнику гроші.

Відповідно, контролювати хід проведення робіт та використання вкладених коштів на цілі будівництва власник заставної теж не зможе.

Гарантії, які отримує власник заставної, також не можна назвати достатніми. "Основним правом власника заставної є право на отримання грошових коштів (основного зобов'язання) в сумі, що дорівнює собівартості будівництва квартири. Це означає, що вже на етапі придбання заставної, ви втратили суму коштів, що дорівнює різниці між ціною придбання заставної (прирівняна до ринкової вартості квартири ) і номінальної вартості закладених.

Переваги даної схеми:

- У разі банкрутства забудовника утримувач заставної має переважне право на звернення стягнення на нерухомість, що будується (у порівнянні з іншими схемами придбання нерухомості).

Недоліки схеми:

- Заставна не дає її власнику права на отримання квартири і не дозволяє контролювати процес будівництва та ... Читати далі »
Безкоштовні оголошення: нерухомість Закарпаття - статті |