Вітаю Вас Гість | RSS

Нерухомість в Ужгороді без посередників

Вівторок, 21.05.2024, 07:43
Нерухомість в Ужгороді » 2012 » Вересень » 15 » Квартири в новобудовах Ужгород

23:09
Квартири в новобудовах Ужгород
Схему купівлі квартири в новому будинку можна розділити на три етапи. В першу чергу вам потрібно вибрати один або кілька районів, де ви збираєтеся прожити найближчі роки. Потім з безлічі будівельних компаній, які декларують будівництво нерухомості, варто вибрати надійного забудовника, який виконує свої обов'язки не тільки на папері. Розпочати етап огляду новобудов.

На сьогоднішній момент більше цінуються будинки, які вже здані або перебувають на остаточній стадії будівництва. Справа в тому, що затримки в термінах здачі об'єктів в експлуатацію навіть у докризові часи не були чимось незвичайним. Люди в середньому чекали по 3-6 місяців понад тих термінів, що обумовлював договір. Якщо приплюсувати до цього ще 3-6 місяців, які витрачаються на ремонт квартири, то вам доведеться десь жити ще рік після передбачуваної здачі будинку в експлуатацію.

Підбираємо квартиру

Після вибору будинку та кількості кімнат у майбутній квартирі у покупця можуть виникнути ще кілька питань. Наприклад, чи варто переплачувати за вид з вікна? Думаю, багато читали в оголошеннях, що продається так звана панорамна квартира.

Фахівці впевнені, що якщо у вас перед вікнами простір або парк, то платити додаткову суму не варто. Все частіше їх забудовують новими і новими будинками.

З точки зору сторін, традиційно котируються схід і захід. Якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі, головне, щоб сонце не світило весь день. Влітку там неможливо буде жити.

Також варто подумати про поверхи. Багато хто любить дивитися на місто звисока. Але не виключено, що вам доведеться зіткнутися з проблемами, якщо, приміром, відключать ліфт.

Шукаємо забудовника

Постарайтеся з'ясувати всю інформацію про компанію, яка будуватиме ваш будинок. Першим ділом загляньте в Інтернет. На сайті забудовника можна ознайомитися з його історією, об'єктами, які він будує, а також дізнатися про планування пропонованих квартир. Деякі компанії кожен місяць розміщують свіжі фотографії і навіть відео, що ілюструють стан будівельних робіт.

Після цього йдіть на спеціалізовані форуми, де спілкуються покупці квартир в тих чи інших будинках. Там можна познайомитися з майбутніми сусідами, довідатися про всі чутки, які ходять навколо даного будинку, прочитати хронологію будівництва інших будинків цього ж забудовника. І не варто недооцінювати сили Інтернету. Саме через форуми жертви скандалу зі столичним «Еліта-центром» з'ясували про подвійні продажі квартир. Ну а почитавши про якість обробки у вже зданих будинках, ви зможете прикинути, скільки грошей і часу займе ремонт.

Потім необхідно сходити на будівництво. Бажано це зробити в робочий час, щоб побачити, скільки людей знаходиться там, підвозять чи будматеріали, чи працюють баштові крани.

Не полінуйтеся заглянути і в офіс забудовника. Попросіть показати всі необхідні документи. Поговоріть з співробітниками і обов'язково візьміть стандартний договір додому. У спокійній ситуації ви зможете його прочитати і проконсультуватися з юристом.

Кредити залишаються недоступними

На жаль, тим покупцям, які не можуть зібрати всю суму на купівлю житла самостійно, доводиться домовлятися із забудовниками про розтермінування або позичати кошти у родичів, адже іпотечне кредитування в банках на сьогодні не виглядають привабливо. Так, початковий внесок становить близько 50%. А реальні ставки - близько 23% річних у гривні. Нагадаємо, що валютне кредитування досі перебуває під забороною. А якщо врахувати, що гривня з початку року зміцнюється, то позику на таких умовах навряд чи можна назвати вигідним. За підрахунками фахівців, на первинному ринку житла під заставу квартири кредитують тільки шість фінустанов.

Схеми купівлі житла.

Найбільш поширена схема придбання житла - вкладення коштів через фонди фінансування будівництва (ФФБ). Такі організації укладають договори з покупцями, розподіляють кошти будівельної фірми і контролюють виконання робіт. Нещодавно ВР зобов'язала вести розрахунки з управителями фондів фінансування будівництва (ФФБ) виключно в безготівковій формі, а також заборонила останнім виділяти гроші на будівництво житла до одержання забудовником всієї дозвільної документації, що дає права на будівництво. Хоча все одно покупець купує не саму нерухомість, а сертифікати фонду. Їх він згодом обмінює на квадратні метри в новому будинку. Але якщо забудовник не продасть всі квартири, то будівництво може затягнутися.

Ще один інструмент купівлі нерухомості - цільові облігації, що випускаються забудовником. Після завершення будівництва компанія погашає облігації, передаючи замовникам у володіння житло, забезпечене необхідною інфраструктурою. У договорі має бути чітко прописано, яким стане будинок, де він буде знаходитися, вказані терміни закінчення будівництва. Правда, і тут є свій мінус - якщо компанія в процесі будівництва оголосить про дефолт, власники облігацій можуть розраховувати на повернення лише сум, еквівалентних номінальної вартості цінних паперів, куплених, можливо, кілька років тому.

На вашу вимогу компанія-забудовник зобов'язана пред'явити:

- Свідоцтво про реєстрацію та статут компанії;
- Довідку з податкової про те, що дане юрособа платить податки;
- Ліцензію на будівельну діяльність;
- Проект забудови, затверджений органами архітектурно-будівельного нагляду (пакет технічної документації: поверхові плани будівлі, проектну документацію);
- Державний акт на право володіння земельною ділянкою або договір оренди земельної ділянки;
- Дозвіл на будівництво конкретного об'єкта на даній земельній ділянці, видане органом виконавчої влади;
- Висновок комплексної інвестиційної експертизи проекту будівництва.
Категорія: нерухомість Закарпаття - статті | Рейтинг: 0.0/0

ОПУБЛІКВАТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ